Strona Główna
  Drukarki Brajlowskie
  Syntezatory Mowy
  Lupy Elektroniczne
  Książka Mówiona
  Notatniki Brajlowskie
  Maszyny Brajlowskie
  Monitory Brajlowskie
  Autolektor
  Programy udźwiękawiające
  Programy Powiększające
  Rozpoznawanie Tekstu
  Telefonia Komórkowa
  Powiększalniki Ekranowe
  Akcesoria, Pomoce
  Kontakt
 
 


Monitory (Linijki) Brajlowskie

ALVA 544 Satellite
Linijka brajlowska, która powoduje, że panujesz nad komputerem!
Alva 544 Satellite to najbardziej ergonomiczne urządzenie w swojej kategorii. Poszerza możliwości działania i nawigacji w programach komputerowych doskonale współpracując z nowoczesnym oprogramowaniem czytającym z ekranu. Dwa komplety klawiszy nawigacyjnych, podwójne klawisze kursorów dotykowych, trzy komórki statusu i aktywacja mowy syntetycznej za pomocą linijki brajlowskiej podwajają produktywność, kreatywność i przyjemność pracy z komputerem. Możliwość połączenia poprzez port USB i wewnętrzny zasilacz stawia to nowatorskie urządzenie pośród najnowocześniejszych.

Najbardziej czarującą nową funkcją linijki Alva 544 Satellite są dwa komplety klawiszy nawigacyjnych. Używając ich możesz, na przykład, łatwo poruszać się pośród skomplikowanych ekranów graficznych i wpływać na sposób działania mowy syntetycznej bez odrywania rąk od linijki brajlowskiej. Wpływa to w oczywisty sposób na efektywność pracy. Linijka może być skonfigurowana zgodnie z osobistymi oczekiwaniami Użytkownika. Można na przykład zamienić funkcje lewego i prawego kompletu klawiszy nawigacyjnych.

Podwójny kursor dotykowy
Silikonowe klawisze kursora dotykowego powyżej każdej komórki brajlowskiej dają pełną integrację głosu z Braille’em. Pierwszy rząd klawiszy kursora dotykowego przywołuje kursor ekranowy do miejsca reprezentowanego przez odpowiednią komórkę brajlowską. Drugi rząd klawiszy pozwala uzyskać głosową informację o atrybutach tekstu i grafiki w miejscu odpowiadającemu bieżącej komórce (o ile używamy jednocześnie syntezatora mowy). Klawisze kursora dotykowego w Windows mogą też symulować naciśnięcie prawego i lewego przycisku myszy.

Elastyczna definicja komórek statusu
W zależności od oprogramowania sterującego mową i Braille’em, komórki statusu dostarczają dodatkowych informacji o atrybutach tekstu, pozycji fokusa i atrybutach ikon. Komórki statusu w linijce Alva 544 Satellite można umieścić tak po lewej, jak i po prawej stronie komórek brajlowskich, lub też całkowicie je wyłączyć tak, aby użyć wszystkich czterdziestu czterech komórek do czytania tekstu.

Fakty i liczby
Klawisze na ścianie przedniej linijki
- Dwa komplety klawiszy nawigacyjnych, po sześć w komplecie
- 44 piezoelektryczne komórki brajlowskie
- Podwójne klawisze kursora dotykowego
- Cztery krawędziowe klawisze nawigacyjne
- Dwa krawędziowe klawisze operacyjne

Opis ściany tylnej linijki
- Włącznik
- Jeden port szeregowy 9-igłowy
- Dwa porty wyjściowe USB do podłączania urządzeń USB
- Jeden port wejściowy USB do podłączenia komputera
- Gniazdo zasilania

Zasilanie
- Zasilacz wewnętrzny 110 – 240 Volt / 12 Wat
- Dziesięć wymiennych, ładowanych akumulatorów dających możliwość 15 godzin pracy

Opcje konfiguracyjne
- Konfigurowalne schematy dźwięków
- Czterdzieści znaków brajlowskich i trzy komórki statusu lub czterdzieści cztery znaki
- Komórki statusu po prawej lub lewej stronie
- Zamiana znaczenia kompletów klawiszy nawigacyjnych
- Zmiana znaczeń klawiszy krawędziowych
- Zapamiętywanie i odtwarzanie ustawień
- Auto-Test

Wymiary 
-  310 x 290 x 24 mm (szerokość x głębokość x wysokość)

Masa
- 2100 gramów

Oprzyrządowanie
- Komplet przewodów USB oraz szeregowych
- Przewód zasilający
- Torba / plecak do przenoszenia linijki
- Dwa wsporniki pod klawiaturę
- Paski mocujące do komputerów przenośnych
- Komplet sterowników
- Drukowana instrukcja obsługi

Kompatybilność
- Komputery kompatybilne z PC IBM
- Windows 98/95 i Windows NT
- Open Standard umożliwia zgodność z większością oprogramowania sterującego i systemami operacyjnymi

Cienka i przenośna
Linijka brajlowska może być atrakcyjna – wystarczy ocenić małą grubość i wagę Alvy 544 Satellite. Mimo to jest bardzo solidna i spełni Twoje oczekiwania tak w pracy, w szkole jak i w domu. Pośród nich doskonałą jakość Braille’a, łatwość użycia, rozwinięte możliwości nawigacyjne, przenośność, trwałość i inne.

Połączenie Universal Serial Bus (USB)
Dzięki wyposażeniu w dwa porty wyjściowe USB i jeden wejściowy, Alva 544 Satellite jest przygotowana do użycia z najnowszymi komputerami i peryferiami jutra. Możliwości plug-and-play magistrali USB pozwalają podłączać linijkę bez wyłączania lub resetowania komputera ani linijki.

Zintegrowany zasilacz i łatwo wymienialne akumulatory
Z linijką Alva 544 Satellite nie ma potrzeby używania zewnętrznych zasilaczy sieciowych. Połączenie gniazda zasilającego linijki z odpowiednim przewodem zasilającym pozwala rozpocząć pracę w każdym zakątku świata. Po odłączeniu od źródła zasilania linijka działa jeszcze przez wiele godzin dzięki łatwo wymienialnym akumulatorom. Po ponownym podłączeniu do zasilania zewnętrznego, akumulatory zostaną automatycznie naładowane nawet w czasie pracy.

Praca bez ograniczeń
Alva 544 Satellite zbudowana jest w zgodzie z filozofią Open Standard, co oznacza, że działa z każdym popularnym systemem operacyjnym, programem sterującym mową i Braille’em, systemem komputerowym i syntezatorem mowy. Konstrukcja i funkcjonalność Alvy 544 Satellite jest zoptymalizowana dla systemów operacyjnych zorientowanych graficznie.

Serwis
Każdy problem serwisowy może zostać szybko rozwiązany dzięki modularnej konstrukcji układów elektronicznych. Alva 544 Satellite spełnia wszystkie normy bezpieczeństwa i zakłóceniowe. Produkty firmy Alva są znane na rynku światowym od 1984 roku. Poza linijkami brajlowskimi Alva dostarcza programy sterujące mową syntetyczną i Braille’em (screen readery) i programy powiększające dla takich systemów, jak Windows, OS/2 i Macintosh. Jakość to marka Alvy. Alva posiada przedstawiciela w Polsce – firmę Harpo, która działa niemalże tak samo długo jak Alva na rynku sprzętu elektronicznego i komputerowego dla niewidomych w Polsce. 


ALVA 544 Satellite Traveller
Rozwiązanie dla osób w ruchu. Traveller poszerza możliwości działania i nawigacji w programach komputerowych doskonale współpracując z nowoczesnym oprogramowaniem czytającym z ekranu. Wielkość urządzenia, doskonale dopasowana do komputerów przenośnych oraz niewielka waga powoduje, że jest idealnym rozwiązaniem w szkole i w pracy wymagającej mobilności. 

PARAMETRY:
Dwa komplety klawiszy nawigacyjnych, po sześć w komplecie
44 piezoelektryczne komórki brajlowskie
Podwójne klawisze kursora dotykowego
Cztery krawędziowe klawisze nawigacyjne
Dwa krawędziowe klawisze operacyjne
Połączenie z komputerem za pomocą złącza USB lub szeregowego
Zasilacz 110-240 Volt / 12 Wat
Dwa wymienne, ładowane akumulatorki dające możliwość 2 godzin pracy
Zasilanie z komputera poprzez port USB
Wymiary: 310 x 290 x 24 mm
Masa: 1,3 kg

Traveller może być zasilany jednocześnie z trzech źródeł: z komputera poprzez port USB, z akumulatorów i z zasilacza sieciowego. Jest to najbardziej uniwersalne rozwiązanie z istniejących. Możliwość połączenia poprzez port USB i zewnętrzny zasilacz stawia to nowatorskie urządzenie pośród najnowocześniejszych. Dwa komplety klawiszy nawigacyjnych, podwójne klawisze kursorów dotykowych, trzy komórki statusu i aktywacja mowy syntetycznej za pomocą linijki brajlowskiej podwajają produktywność, kreatywność i przyjemność pracy z komputerem.


ALVA 570 Satellite Pro
Linijka brajlowska, dla profesjonalistów
Alva 570 Satellite Pro to najbardziej ergonomiczne urządzenie w swojej kategorii. Poszerza możliwości działania i nawigacji w programach komputerowych doskonale współpracując z nowoczesnym oprogramowaniem czytającym z ekranu. Dwa komplety klawiszy nawigacyjnych, podwójne klawisze kursorów dotykowych, trzy komórki statusu i aktywacja mowy syntetycznej za pomocą linijki brajlowskiej podwajają produktywność, kreatywność i przyjemność pracy z komputerem. Możliwość połączenia poprzez port USB i wewnętrzny zasilacz stawia to nowatorskie urządzenie pośród najnowocześniejszych.

Najbardziej czarującą nową funkcją linijki Alva 570 Satellite Pro są dwa komplety klawiszy nawigacyjnych. Używając ich możesz, na przykład, łatwo poruszać się pośród skomplikowanych ekranów graficznych i wpływać na sposób działania mowy syntetycznej bez odrywania rąk od linijki brajlowskiej. Wpływa to w oczywisty sposób na efektywność pracy. Linijka może być skonfigurowana zgodnie z osobistymi oczekiwaniami Użytkownika. Można na przykład zamienić funkcje lewego i prawego kompletu klawiszy nawigacyjnych.

Podwójny kursor dotykowy
Silikonowe klawisze kursora dotykowego powyżej każdej komórki brajlowskiej dają pełną integrację głosu z Braille’em. Pierwszy rząd klawiszy kursora dotykowego przywołuje kursor ekranowy do miejsca reprezentowanego przez odpowiednią komórkę brajlowską. Drugi rząd klawiszy pozwala uzyskać głosową informację o atrybutach tekstu i grafiki w miejscu odpowiadającemu bieżącej komórce (o ile używamy jednocześnie syntezatora mowy). Klawisze kursora dotykowego w Windows mogą też symulować naciśnięcie prawego i lewego przycisku myszy.

Elastyczna definicja komórek statusu
W zależności od oprogramowania sterującego mową i Braille’em, komórki statusu dostarczają dodatkowych informacji o atrybutach tekstu, pozycji fokusa i atrybutach ikon. Komórki statusu w linijce Alva 570 Satellite Pro można umieścić tak po lewej, jak i po prawej stronie komórek brajlowskich, lub też całkowicie je wyłączyć tak, aby użyć wszystkich siedemdziesięciu komórek do czytania tekstu.

Fakty i liczby
Klawisze na ścianie przedniej linijki
- Dwa komplety klawiszy nawigacyjnych, po sześć w komplecie
- 70 piezoelektrycznych komórek brajlowskich
- Podwójne klawisze kursora dotykowego
- Sześć krawędziowych klawiszy nawigacyjnych
- Dwa krawędziowe klawisze operacyjne

Opis ściany tylnej linijki
- Włącznik
- Jeden port szeregowy 9-igłowy
- Dwa porty wyjściowe USB do podłączania urządzeń USB
- Jeden port wejściowy USB do podłączenia komputera
- Gniazdo zasilania

Zasilanie
- Zasilacz wewnętrzny 110 – 240 Volt / 12 Wat
- Dziesięć wymiennych, ładowanych akumulatorów dających możliwość 15 godzin pracy

Opcje konfiguracyjne
- Konfigurowalne schematy dźwięków
- Sześćdziesiąt sześć znaków brajlowskich i trzy komórki statusu lub siedemdziesiąt znaków
- Komórki statusu po prawej lub lewej stronie
- Zamiana znaczenia kompletów klawiszy nawigacyjnych
- Zmiana znaczeń klawiszy krawędziowych
- Zapamiętywanie i odtwarzanie ustawień
- Auto-Test

Wymiary 
- 520 x 290 x 24 mm (szerokość x głębokość x wysokość)

Masa
- ok. 2660 gramów

Oprzyrządowanie
- Komplet przewodów USB oraz szeregowych
- Przewód zasilający
- Torba / plecak do przenoszenia linijki
- Mata pod klawiaturę
- Paski mocujące do komputerów przenośnych
- Komplet sterowników
- Drukowana instrukcja obsługi

Kompatybilność
- Komputery kompatybilne z PC IBM
- Windows 98/95 i Windows NT
- Open Standard umożliwia zgodność z większością oprogramowania sterującego i systemami operacyjnymi

Cienka i przenośna
Linijka brajlowska może być atrakcyjna – wystarczy ocenić małą grubość i wagę Alvy 570 Satellite Pro. Mimo to jest bardzo solidna i spełni Twoje oczekiwania tak w pracy, w szkole jak i w domu. Pośród nich doskonałą jakość Braille’a, łatwość użycia, rozwinięte możliwości nawigacyjne, przenośność, trwałość i inne.

Połączenie Universal Serial Bus (USB)
Dzięki wyposażeniu w dwa porty wyjściowe USB i jeden wejściowy, Alva 570 Satellite Pro jest przygotowana do użycia z najnowszymi komputerami i peryferiami jutra. Możliwości plug-and-play magistrali USB pozwalają podłączać linijkę bez wyłączania lub resetowania komputera ani linijki.

Zintegrowany zasilacz i łatwo wymienialne akumulatory
Z linijką Alva 570 Satellite Pro nie ma potrzeby używania zewnętrznych zasilaczy sieciowych. Połączenie gniazda zasilającego linijki z odpowiednim przewodem zasilającym pozwala rozpocząć pracę w każdym zakątku świata. Po odłączeniu od źródła zasilania linijka działa jeszcze przez wiele godzin dzięki łatwo wymienialnym akumulatorom. Po ponownym podłączeniu do zasilania zewnętrznego, akumulatory zostaną automatycznie naładowane nawet w czasie pracy.

Praca bez ograniczeń
Alva 570 Satellite Pro zbudowana jest w zgodzie z filozofią Open Standard, co oznacza, że działa z każdym popularnym systemem operacyjnym, programem sterującym mową i Braille’em, systemem komputerowym i syntezatorem mowy. Konstrukcja i funkcjonalność Alvy 570 Satellite Pro jest zoptymalizowana dla systemów operacyjnych zorientowanych graficznie.

Serwis
Każdy problem serwisowy może zostać szybko rozwiązany dzięki modularnej konstrukcji układów elektronicznych. Alva 570 Satellite Pro spełnia wszystkie normy bezpieczeństwa i zakłóceniowe.
Produkty firmy Alva są znane na rynku światowym od 1984 roku. Poza linijkami brajlowskimi Alva dostarcza programy sterujące mową syntetyczną i Braille’em (screen readery) i programy powiększające dla takich systemów, jak Windows, OS/2 i Macintosh. Jakość to marka Alvy.
Alva posiada przedstawiciela w Polsce – firmę Harpo, która działa niemalże tak samo długo jak Alva na rynku sprzętu elektronicznego i komputerowego dla niewidomych w Polsce.