Strona Główna
  Drukarki Brajlowskie
  Syntezatory Mowy
  Lupy Elektroniczne
  Książka Mówiona
  Notatniki Brajlowskie
  Maszyny Brajlowskie
  Monitory Brajlowskie
  Autolektor
  Programy udźwiękawiające
  Programy Powiększające
  Rozpoznawanie Tekstu
  Telefonia Komórkowa
  Powiększalniki Ekranowe
  Akcesoria, Pomoce
  Kontakt
 
 


Gluki - Mówiący po polsku glukometr dla niewidomych

ColorTest  - Identyfikator Kolorów
Color Test jest udźwiękowionym identyfikatorem kolorów dla osób niewidomych. Rozpoznaje kilkaset barw, a ich nazwy wypowiada głosem za pomocą znajdującego się w nim generatora mowy. Przy użyciu testera kolorów możemy m.in.:
- Rozpoznać kolor ubrania i dowiedzieć się, czy jest ono: jasne, ciemne, jednokolorowe, czy wielokolorowe
- Posortować garderobę, a następnie samodzielnie zestawiać jej części
- Dowiedzieć się, czy kartka papieru jest pusta, czy zapisana
- Sprawdzić, czy w pomieszczeniu jest jasno, czy ciemno
Dane techniczne:
Wielkość: 150 mm x 42 mm x 23 mm, Waga: 125 g
Wytrzymałość akumulatora: ok. 500 informacji od momentu naładowania. Zasilacz niewielkich rozmiarów

ColorTest Memo
Color Test jest udźwiękowionym identyfikatorem kolorów dla osób niewidomych. Rozpoznaje kilkaset barw, a ich nazwy wypowiada głosem za pomocą znajdującego się w nim generatora mowy. Przy użyciu testera kolorów możemy m.in.:
- Rozpoznać kolor ubrania i dowiedzieć się, czy jest ono: jasne, ciemne, jednokolorowe, czy wielokolorowe
- Posortować garderobę, a następnie samodzielnie zestawiać jej części
- Dowiedzieć się, czy kartka papieru jest pusta, czy zapisana
- Sprawdzić, czy w pomieszczeniu jest jasno, czy ciemno
- W wersji Memo (i deLuxe) – rozpoznawać wielokolorowe płaszczyzny
- Ta wersja posiada też zegar szachowy
- W wersji Memo można też nagrywać notatki dźwiękowe o długości do 45 minut
Dane techniczne: Wielkość: 150 mm x 42 mm x 23 mm, Waga: 125 g
Wytrzymałość akumulatora: ok. 500 informacji od momentu naładowania. Zasilacz niewielkich rozmiarów.

Colorino
Colorino jest udźwiękowionym identyfikatorem kolorów dla osób niewidomych. Rozpoznaje ok. 150 barw, a ich nazwy wypowiada głosem za pomocą znajdującego się w nim generatora mowy. Przy użyciu testera kolorów można rozpoznawać wystarczająco wiele kolorów, aby wykonywać wszystkie codzienne czynności bez pomocy osoby widzącej.
Dane techniczne: Wielkość: 110 mm x 50 mm x 25 mm, Waga: 85 g

Pipsimed
Elektroniczny licznik kropel z sygnałem dźwiękowym. Pozwala na precyzyjne odmierzenie dawki lekarstwa. Dzięki udźwiękowionemu urządzeniu Pipsimed można dokładnie odmierzyć dawkę kropli znajdujących się w butelce. Zapewnia to osobom niewidomym i słabo widzącym dużą niezależność. Spadanie każdej kropli sygnalizuje wyraźny dźwięk (w modelu dla osób niewidomych) oraz poruszający się bolec (w modelu dla osób głucho-niewidomych).
Parametry techniczne: Wielkość: 11,5 x 6,5 x 9 cm, Zasilanie: bateria 9 V, Waga: 180 g

Wooffy
Wooffy (czytaj "Łufi") to tester baterii sygnalizujący dźwiękiem stan baterii 1,5 V (np. paluszków - AA, R6, lub małych paluszków - AAA, R3) lub też baterii 9V. Przy wymiarach 11,5 x 3 x 1,5 cm można go nosić w kieszeni.

Wooffy T
Wooffy T (czytaj "Łufi Te") to tester baterii sygnalizujący dźwiękiem oraz wibracjami stan baterii 1,5 V (np. paluszków - AA, R6, lub małych paluszków - AAA, R3) lub też baterii 9V. Jest więc odpowiedni dla osób głuchoniewidomych. Przy wymiarach 11,5 x 3 x 1,5 cm można go nosić w kieszeni.

Lumi Test
Bardzo czułe urządzenie służące do rozpoznawania natężenia światła i dźwiękiem informujące o wyniku. Po włączeniu Lumi Testu usłyszymy dźwięk, który możemy zinterpretować w następujący sposób:
- Jasna powierzchnia - wysoki dźwięk
- Ciemna powierzchnia - niski dźwięk
- Jednokolorowa powierzchnia - równomierny dźwięk
- Kolorowa powierzchnia - przerywany dźwięk
W ten sposób można się dowiedzieć:
- Czy dana część garderoby jest jasna, ciemna, jednokolorowa, czy wielokolorowa
- Którą stroną powinniśmy położyć dokument na fax, kserokopiarkę czy skaner
- W którym miejscu powinniśmy podpisać dokument
Dane techniczne: Wielkość: 165 x 27 x 19 mm, Waga: 60 g, Częstotliwość: 0-25 kHz, Baterie: dwie baterie 1,5 V, Zużycie prądu: ca 7 mA

Sherlock
Sherlock to domowy detektyw, informujący dźwiękiem o tym, jaką etykietę nadaliśmy kiedyś każdemu przedmiotowi, do którego zbliżymy Sherlocka. Jak to działa?
W komplecie znajduje się 25 samoprzylepnych etykiet oraz 10 breloków (dostępne są etykiety i breloki również osobno). Etykiety lub breloki przytwierdza się do przedmiotu, który w przyszłości ma być rozpoznawany Sherlockiem. Potem wystarczy zbliżyć urządzenie do etykiety, czy breloka i nagrać komunikat. Następnym razem, kiedy zbliżymy Sherlocka i naciśniemy odpowiedni przycisk, ten sam komunikat zostanie odtworzony. W ten sposób rozpoznamy z czym mamy do czynienia. Pamięć urządzenia starcza na ok. 1900 komunikatów (10 godzin nagrania).
Parametry:
- Wielkość: (110 mm) x (39-50 mm) x (21-25 mm)
- Waga: 85g (z bateriami)
- w komplecie 25 etykiet samoprzylepnych 10 x 20 mm, 10 breloków
- wysoka jakość odtwarzania
- 3 poziomy głośności

VoxTape
Voxtape to 5-metrowa miara mówiąca z dokładnością do milimetra! Voxtape posiada pamięć wystarczającą na pomiar łącznie do 60 km! Wielkość: 9,5 x 7,5 x 3,3 cm

Łazienkowa waga mówiąca
Mówiące wagi firmy Caretec charakteryzują się dużą dokładnością pomiaru. Wynik pomiaru jest podawany wyraźnym głosem i jednocześnie pokazuje się na dużym wyświetlaczu. Obsługa wag jest bardzo prosta. Wyłączają się automatycznie po użyciu. Zakres pomiaru: od 5 kg do 150 kg
Skala podziału: 100 g

Mówiąca waga kuchenna
Mówiące wagi firmy Caretec charakteryzują się dużą dokładnością pomiaru. Wynik pomiaru jest podawany wyraźnym głosem i jednocześnie pokazuje się na dużym wyświetlaczu. Obsługa wag jest bardzo prosta. Wyłączają się automatycznie po użyciu.
Zakres pomiaru: od 4 g do 5 kg
Skala podziału: 2 g (5 g od 2,5 kg)

Mówiąca waga dietetyczna
Mówiące wagi firmy Caretec charakteryzują się dużą dokładnością pomiaru. Wynik pomiaru jest podawany wyraźnym głosem i jednocześnie pokazuje się na dużym wyświetlaczu. Obsługa wag jest bardzo prosta. Wyłączają się automatycznie po użyciu. Waga dietetyczna jest najdokładniejszą z wag firmy Caretec: Zakres pomiaru: od 2 g do 2 kg, Skala podziału: 1 g (2 g od 1 kg)

Naklejki brajlowskie na klawiaturę
Naklejki brajlowskie na klawiaturę są idealne na początek pracy z komputerem, do czasu nauczenia się klawiatury na pamięć. Poza wypukłymi punktami brajlowskimi zwykle mają również powiększone opisy. Dostępne są różne kombinacje kolorów tła i liter dla druku powiększonego.

Piaf
Wygrzewarka do specjalnego papieru pęczniejącego. Na tym papierze miejsca zaznaczone na czarno stają się wypukłe. Można więc przedstawiać osobom niewidomym grafikę i pismo wypukłe. Piaf odznacza się wyjątkowym bezpieczeństwem użytkowania (posiada aż trzy zabezpieczenia przed przegrzaniem papieru). Pozwala też na wielokrotne wygrzewanie tej samej kartki papieru pęczniejącego, co pozwala na bieżącą pracę z niewidomym. Ponadto dzięki specjalnej konstrukcji pozwala na bardzo szybką pracę (kolejny dokument można wprowadzać po sygnale, w trakcie, kiedy jeszcze poprzedni jest w maszynie).

Papier pęczniejący
Doskonałej jakości papier pęczniejący do wypukłych rysunków używany w maszynie Piaf. Ten papier pozwala na wielokrotne dopisywanie wypukłych rysunków i napisów oraz posiada najlepszą rozdzielczość.

Draftsman
Specjalna ramka z podkadką do rysowania na folii. Wskutek nacisku długopisu, którym się pisze po folii położonej na miękkiej podkładce Draftsmana, folia staje się wypukła. Idealne narzędzie do nauki geometrii i wyobraźni przestrzennej u niewidomych. W komplecie linijka z podziałką oznaczoną Braillem, która może przesuwać się po specjalnych prowadnicach tak, aby można było rysować prostopadłe linie (poziome i pionowe).

Folia do rysowania
Folia do rysowania z pomocą Draftsmana.  Wymiary: 27 x 21 cm (A4),

IVEO
Dźwiękowy i dotykowy dostęp do informacji graficznej. IVEO to przełom dla tych, którzy dotąd nie mogli uzyskać dostępu do informacji graficznej. Jest też narzędziem wymieny informacji dostępnej dotykowo. IVEO wykracza poza standardowy, wizualny interface komputerowy. Dodaje dźwięk i informację dotykową, co powoduje, że informacja jest bardziej kompletna, co ułatwia jej przyswojenie i zrozumienie. Ponadto uatrakcyjnia materiał np. edukacyjny. Używając większej liczby zmysłów, IVEO jednocześnie powoduje, że dokumenty mogą być interaktywne. Ponieważ integruje się z oprogramowaniem obecnym na prawie każdym komputerze, tworzenie nowych plików lub konwersja istniejących jest łatwa. Informacja jest przenoszona jednocześnie elektronicznie i na papierze, więc IVEO zawiera narzędzia do natychmiastowej konwersji na obydwa formaty. Każdy użytkownik komputera może przekształcić istniejący tekst na dokument IVEO w czasie kilku minut. Dokumenty IVEO można przesyłać za pomocą poczty elektronicznej. Darmowy program IVEO Viewer pozwala je przeglądać i drukować (podobny do Adobe Acrobat (PDF), jednakże dostępny dla niewidomych). W skład pakietu wchodzi:

IVEO Creator
Główna część pakietu oprogramowania IVEO™ – do edycji plików graficznych i dodawania dźwięku (nie zawiera polskiego syntezatora mowy)
IVEO Converter
Sterownik konwertujący automatycznie pliki komputerowe do potrzeb IVEO™
IVEO Viewer
Darmowy program do przeglądania dokumentów IVEO tak na ekranie, jak na panelu dotykowym
IVEO Touchpad
Panel dotykowy do oglądania i edycji wypukłych wydruków graficznych

Możliwości:
1)Tworzenie interaktywnych materiałów edukacyjnych, jak mówiące mapy, wykresy i diagramy
Pozwala na łatwe wykonanie dźwiękowych opisów fragmentów map i innych rysunków za pomocą programu IVEO Creator. Użytkownicy mogą odsłuchać informację dźwiękową dotykając fragmentów wypukłej grafiki (niewidomi) lub klikając na obszary rysunków widoczne na ekranie w darmowym programie IVEO Viewer (widzący).

2) Zamiana dokumentów Powerpoint i Visio na format dostępny dotykowo
IVEO Converter pozwala na automatyczne przechwytywanie opisów )tak widocznych, jak i ukrytych) z wymienionych pakietów oprogramowania. W takim wypadku nie jest wymagana żadna późniejsza edycja.

3) Czytanie i wypełnianie formularzy PDF dostępne dla wszystkich
Po wysłaniu formularza PDF do programu IVEO Converter natychmiast jest on dostępny dotykowo i dźwiękowo. Funkcja powiększania pozwala nawigować po dokumencie i odczytywać go szczegółowo. Narzędzia edycyjne pozwalają wpisywać własny tekst do formularzy. Za pomocą panela IVEO Można nawet wykonać podpis!

4) Dostęp do materiałów tekstowych dotykiem i dźwiękowy
Skanowanie książek i tekstów przebiega automatycznie, co powoduje, że dostęp do tekstu i grafiki nie wymaga żadnej dodatkowej pracy.

5) Przenoszenie plików wprost z programów Windows
Każdy program Windows, który wykonuje wydruk pozwala na automatyczną konwersję do formatu IVEO.

6) Skalowanie dokumentów
Gęsto zadrukowane fragmenty można powiększyć, co pozwoli na lepszy odbiór dotykowo i wizualnie. Ponieważ skalowanie wykonuje się za pomocą panela dotykowego, może je wykonać osoba niewidoma.

Dane techniczne:
Wymagania systemowe IVEO:
System operacyjny: Windows 2000/XP
Procesor: Pentium 1GHz lub lepszy
Pamięć: minimum 256MB
Rozdzielczość ekranu: minimum 800x600
Zużycie przestrzeni dyskowej do 250MB

Dane techniczne panela dotykowego IVEO:
Złącze USB
Zasilanie poprzez USB
Działa z:
- wydrukami dotykowymi Tiger
- wydrukami na papierze pęczniejącym
Długość: 423 mm
Szerokość: 292 mm
Wysokość: 32mm
Masa: 1.5 kg